احتمال کاهش تولید اوپک برای افزایش دوباره قیمت نفت

مدیرعامل یک شرکت نفتی شیل آمریکا اعلام کرد که به احتمال زیاد اوپک دوباره عرضه نفت به بازار جهانی را کاهش خواهد داد و عربستان نخواهد گذاشت نفت برنت روی محدوده75 دلار در هر بشکه بماند.

احتمال کاهش تولید اوپک برای افزایش دوباره قیمت نفت

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل جشنواره کارآفرینی به نقل از اویل اند گَس مدلیست، اسکات شفیلد، مدیرعامل شرکت نفت شیل پایونیر نچرال ریسورسز آمریکا، طی سخنانی گفت که به احتمال زیاد اوپک دوباره عرضه نفت به بازار جهانی را کاهش خواهد داد. وی گفت: عربستان اجازه نخواهد داد که قیمت نفت برنت روی محدوده 75 دلار در هر بشکه بماند و تعجب نخواهد کرد اگر آنها بخواهند دوباره عرضه نفت به بازار جهانی را کم کنند. شفیلد معتقد است که قیمت نفت فعلا کاهشی خواهد بود؛ چراکه نقدینگی در بازار نیست و هیچ حمایت افزایشی از قیمت نفت وجود ندارد.

  وی قیمت پایه نفت را 80 دلار در هر بشکه پیش‌بینی کرده و می‌گوید ممکن است تا 150 دلار هم برود. طی هفته‌های گذشته و پس از آنکه قیمت بنزین در آمریکا پایین آمد و نتایج انتخابات برای دمکرات‌ها هم خیلی بد نبود، روابط آمریکا و عربستان بهبود پیدا کرده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، که زمانی گفته بود می‌خواهد سعودی‌ها را به خاطر عدم تمکین در برابر خواسته این کشور برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی، تنبیه کند، نیز حالا اعلام کرده برنامه‌ای برای عملی کردن این تهدید ندارد. پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/

دیدگاهتان را بنویسید