با پشتکار پیش‌بینی رسیدن به مدال‌های رنگارنگ را داشتم

ملی پوش دو و میدانی ناشنوایان گفت: با توجه به اراده ای که داشتم و حمایت خانواده ام که همیشه به من می گفتند «تو می توانی یک ورزشکار ملی پوش شوی»، پیش بینی رسیدن به مدال های رنگاررنگ را داشتم.

با پشتکار پیش‌بینی رسیدن به مدال‌های رنگارنگ را داشتم

علی علیزاده در گفت و گو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی ناشنوایان روسیه نفر ششم جهان شدم وصاحب ۴ مدال رنگارنگ آسیا هستم. وی در ادامه با اشاره به چگونگی علاقه مندی اش به ورزش، گفت: من ابتدا فعالیتم را با رشته فوتبال آغاز کردم و بعد ۱۹ ساله بودم که به رشته دو و میدانی علاقه مند شدم ومقام های کشوری و استانی بسیاری را کسب کردم.

  این دو و میدانی کار ۲۶ ساله رشتخواری افزود: من روزانه ۶۰ کیلومتر از روستای محمد آباد با هزینه شخصی به پیست دو و میدانی تربت حیدریه می آیم و تمرین میکنم و با توجه به اراده ای که داشتم و حمایت خانواده ام که همیشه به من می گفتند «تو می توانی یک ورزشکار ملی پوش باشی»، پیش بینی رسیدن به چنین سطحی که به مدال های رنگاررنگ دست پیدا کنم را داشتم. وی بیان کرد: پدرم در تمام مسابقات استانی و کشوری و حتی تمرینات، پا به پای من حضور دارد و از من حمایت می کند که جا دارد از تلاش های او و مادرم قدرانی کنم. علیزاده با بیان این که از مسئولان انتظار دارم شرایط بهتری را برای تمرین من مهیا کنند، عنوان کرد: امیدوارم شرایط سخت افزاری بهتری برای رشته دو و میدانی ایجاد شود تا با کمترین دغدغه بتوانم تمرین کنم زیرا در رشتخوار پیست و دو میدانی ندارد. البته مربی ام و دو و میدانی کاران همکاری لازم را با من دارند. به هر حال امیدوارم شرایط بهتری برای دو و میدانی فراهم شود و اردوهای بیشتری برگزار شود تا تمرینات بیشتری داشته باشم. وی ادامه داد: ضمن این که از مسئولان انتظار دارم در تامین هزینه کفش و البسه به من کمک کنند. من در حال حاضر پدرم که کشاورز است تمام هزینه‌ها از خرید مکمل گرفته تا خرید کفش و البسه را تامین می کند؛ قیمت هر کفش دو و میدانی ۱۴ میلیون تومان است را تقبل کرده و در این زمینه نیاز به همکاری مسئولان دارم. دارنده چندین مدال مسابقات دو و میدانی آسیا یی وجهانی ناشنوایان گفت: من در حال حاضر شغل هم ندارم و امیدوارم شرایط اشتغال من فراهم شود. همچنین باتوجه به این که من از الان در اندیشه حضور در مسابقات جهانی تایوان سال آینده هستم و بعد مسابقات آسیایی و بعد حضور در بزرگترین رویداد جهانی پاراالمپیک هست که آرزوی هر ورزشکاری است که امیدوارم حداقل برای من اسپانسری فراهم شود تا با تامین هزینه های ورزشی‌ام، کمک شود با دغدغه کمتری تمرین کنم و بتوانم به هدفم برسم. علیزاده گفت: در مسابقات جهانی روسیه به اسم شهرداری رشتخوار شرکت کردم و نام شهرداری رشتخوار در همه جهان درخشید اما بعد از مسابقات فقط ۳۰ میلیون ریال اهدا شد. افراد ناشنوا از لحاظ روحی وروانی خیلی حساس هستند سید محمودحسینی ، مربی علی علیزاده در گفت و گو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه گفت: حدود ۱۳ سال هست که دو میدانی کار می کنم و صاحب مدال های جهانی، کشوری و استانی هستم. وی افزود: ما در طول روز حدود سه ساعت تمرین پرفشار در پیست یا باشگاه انجام می دهیم وافراد ناشنوا از لحاظ روحی وروانی خیلی حساس هستند وباید از لحاظ روحی و روانی آماده باشد تا بتواند خوب تمرین کند که بسیار مهم است. حسینی بیان کرد: بیشتر مسابقاتی که ما شرکت می کنیم با هزینه شخصی خود راهی مسابقات می شویم و اخیرا هم در مسابقات آسیایی ورزشکار ناشنوا صاحب ۴ مدال شد وهیچ حمایتی ویا حتی بنری برای این ورزشکار چاپ نشد و با توجه به اینکه با شوراها ودهیاری تماس گرفته شد اما پاسخگو نبودند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید