بسته شدن پرونده 3 مقتول طلافروش سیار اصفهانی در استان فارس

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: قاتل و همدستش که 3 طلا فروش سیار اصفهانی را در شهرستان کازرون به قتل رسانده بودند به اتهام آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه در زندان عادل‌آباد شیراز در حال سپری کردن محکومیت خود هستند.

بسته شدن پرونده 3 مقتول طلافروش سیار اصفهانی در استان فارس

به گزارش جشنواره کارآفرینی از شیراز، سرهنگ کاووس حبیبی، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در آخرین روز از تیرماه سال 99، 3 نفر به هویت‌های معلوم در حالی که در داخل حیاط باغچه‌ای خواب بوده‌اند به وسیله اسلحه به قتل می‌رسند و از همان لحظات اولیه پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان تحقیقات خود را آغاز و مطلع شدند که هر 3 نفر مقتول از طلا فروشان سیار استان اصفهان بوده که برای خرید و فروش طلا به شهرستان کازرون مراجعت نموده بودند و در بازرسی از محل قتل نیز 400 گرم طلا در یک کیف کولی درون اتاق باغ کشف و ضبط گردید.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه هیچ سرنخی از متهمان در صحنه به جا نمانده بود، گفت: ماموران انتظامی پس از گذشت 3 سال و انجام یک سلسله اقدامات خاص فنی و پلیسی و اطلاعاتی مطلع شدند که قاتل و همدستش به اتهام سرقت مسلحانه و آدم ربایی در زندان عادل آباد شیراز در حال سپری کردن محکومیت خود می‌باشند.

سرهنگ حبیبی ادامه داد: کارآگاهان با هماهنگی قضایی متهمین را از زندان تحویل و پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر قتل 3 نفر از طلافروشان سیار به دلیل اختلافات شخصی اقرار کردند. 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمین در یکی از روستاهای شهرستان کازرون 4 قبضه اسلحه وینچستر، دولول ساچمه زن و کلت جنگی کشف شد، گفت: قاتل و همدستش پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.    اسید پاشی بر روی جسد پس از قتل؛ جسد مقتول از جویم به قیروکارزین منتقل شده بود 

فرمانده انتظامی قیروکارزین گفت: زنی که با همدستی فردی مذکر، همسر خود را به قتل رسانده بود دستگیر و متهمین روانه دادسرا شدند.

سرهنگ قربانعلی روستا اظهار داشت: در پی مفقودی فردی در بیست و سوم مردادماه سال جاری در حوزه شهر “جویم” استان فارس و پیرو آن کشف جسدی در شهرستان قیروکارزین و مطابقت با چهره فرد مفقودی، بررسی موضوع با فرضیه قتل در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پرتلاش پلیس آگاهی قیروکارزین تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات اطلاعاتی و شگردهای خاص پلیسی به همسر مقتول مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی قیروکارزین ادامه داد: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضایی به شهر جویم اعزام و سریعا همسر 35 ساله مقتول را دستگیر و برای پاره‌ای از توضیحات به پلیس اگاهی منتقل کردند.

سرهنگ روستا ادامه داد: متهم در بازجویی اولیه اقرار داشت به دلیل اختلافات خانوادگی با خوراندن قرص خواب به همسرم، فردی مذکر که از قبل همدیگر را می‌شناختیم به منزل مراجعه و با اسلحه وی را به قتل و برای به جا نگذاشتن هیچ سرنخی از خود، جسد را با خودرو به حوزه استحفاظی شهرستان قیروکارزین  انتقال و سپس با اسید آن را سوزانده بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان با اقدامات تخصصی مطلع شدند که قاتل پس از قتل به شهرستان درگهان متواری شده است و با اخذ نیابت قضائی وی را دستگیر کردند. 

فرمانده انتظامی قیروکارزین با بیان اینکه متهمین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تصریح کرد: پلیس همواره تلاش می‌کند برای نهادینه کردن نظم و امنیت در جامعه از ظرفیت‌های عظیم مشارکت عمومی استفاده کند؛ لذا برخورد با مخلان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

کشف 7 نفر شتر قاچاق درلارستان

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 7 نفر شتر قاچاق به ارزش 7 میلیارد و 200 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی بیان کرد: مأموران انتظامی لارستان حین کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون حامل بار شتر مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

وی خاطر نشان کرد: پس از بررسی انجام شده مشخص شد این خودرو حامل 7 نفر شتر قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکی است.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه در این خصوص راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، افزود: ارزش احشام قاچاق مکشوفه برابر نظر کارشناسان، 7 میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی لارستان خاطر نشان کرد: پلیس با قاچاقچیان کالا و احشام برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه فعالیت را به آنان نخواهد داد.

پایان پیام / ن

دیدگاهتان را بنویسید