جمعیت استثنایی مردم در مجالس، محرم 1402 را بیادمانی کرد+عکس و فیلم

رسانه‌های ضدانقلاب تلاش کردند محرم را کم‌رونق کنند، اما مردم در واکنش، مجالس امسال را از حیث جمعیت بی‌نظیر کردند. احمدی یکی از عزاداران امسال می‌گوید: «با همه سختی‌ها در مجالس محرم امسال شرکت کردم تا خار چشمی برای ضدانقلاب باشد.»

جمعیت استثنایی مردم در مجالس، محرم 1402 را بیادمانی کرد+عکس و فیلم

جشنواره کارآفرینی ـ حوزه مسجد و هیأت ـ امیرحسین کسائی: پیش از آغاز محرم امسال، رسانه‌های ضدانقلاب و عناصر داخلی که خود را در اختیار آنان قرار داده‌اند، تلاش کردند عزاداری محرم را از رونق بیندازند. کمپین راه انداختند که «محرم امسال سیاه نپوشید» و از سوی دیگر هم هشتگ «تحریم محرم» را در معرض دید قرار دادند.

کمپین سیاه نپوشید علی کریمی در کمپین تحریم محرم چه می‌گفتند؟ آن‌ها می‌نوشتند که «به همه بگید لباس شاد بپوشن تا سیاهی نابود بشه» یا «هرگونه شرکت در مراسم محرم مشروعیت بخشیدن به جمهوری اسلامی و پایمال کردن خون جوانان است، نون و پنیر شرفش بیشتر از قیمه نذریه.»

اگر نذری از محرم حذف شود، می‌شود روز قدس با شروع عزای ماه محرم و حضور گسترده مردم در مجالس عزاداری و زمانی که آن‌ها دیدند، تلاش‌هایشان نتیجه نداده، سعی کردند این حضور را به حاشیه ببرند و گفتند: «در هیأت‌ها اگر نذری و غذا ندهند، مردم شرکت نمی‌کنند» اما در واکنش به این ادعا پاسخ‌های جالبی از مخاطبان فضای مجازی گرفتند. عده‌ای در پاسخ گفتند: «اگر نذری از محرم حذف شود، تازه می‌شود روز قدس»

انصاریان: حضور مردم در محرم امسال چند برابر بود عزاداران حسینی امسال ثابت کردند که در هر شرایطی و با هر سختی پای عشق خود به اهل بیت(ع) ایستاده‌اند و اجازه نمی‌دهند مجالس اهل بیت(ع) کم‌رونق و کم‌جمعیت شود. حجت‌الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم در این خصوص گفت: «پیش از محرم عده‌ای پیام‌هایی ارسال می‌کردند، مبنی بر اینکه در جلسات عزاداری شرکت نکرده و سیاه‌پوشی نکنید، اما مشاهده می‌کنید که حضور مردم چند برابر شده است. جوانان و عزیزانم از جلسات اباعبدالله(ع) هیچ‌گاه فاصله نگیرید چرا که این نور دست گناه را از روی سر ما برمی‌‌دارد.»  

دیدگاهتان را بنویسید