عنوان‌داران کشتی آزاد جهان در آستانه المپیکی شدن

چهره نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا مشخص شد.

عنوان‌داران کشتی آزاد جهان در آستانه المپیکی شدن

به گزارش جشنواره کارآفرینی؛ چهره نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی رقابت های کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا مشخص شد. نفرات راه یافته به فینال موفق به کسب سهمیه المپیک پاریس خواهند شد.

به گزارش ایسنا، در وزن ۵۷ کیلوگرم، سلیمان آتلی دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ترکیه در دور نخست حریف خود از اسپانیا را ۱۰ بر صفر شکست داد. علی عباس رضازاده از آذربایجان نیز ۱۱ بر صفر برابر پیرودو از ایتالیا به برتری رسید. این دو کشتی گیر در یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که در پایان کشتی گیر آذربایجان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای کسب سهمیه المپیک باید مقابل اگوروف از مقدونیه به برتری برسد.

دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن میان وانگلوف از بلغارستان و آریان سیوترین دارنده مدال برنز جهان از بلاروس می ررود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، حاجی علی‌یف دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک و ۳ طلای جهان از آذربایجان در دور نخست ۵ بر ۲ حریف خود از فرانسه را شکست داد، وی سپس ۴ بر ۲ مقابل اسکریابین از بلاروس به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. اسلام دودایف دارنده مدال طلای اروپا ۲۰۲۴ نیز با شکست ۱۰ بر صفر کشتی گیر رژیم صهیونیستی راهی نیمه‌نهایی شد تا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حاجی علی‌یف برود.

کشتی گیران گرجستان و مولداوی دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن را برگزار می کنند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم،‌ محمدحبیب کازی محمداف دارنده مدال نقره المپیک از بلاروس در دور نخست ۱۱ بر صفر از سد وولف از آلمان گذشت. وی سپس ۶ بر ۳ دیاکون از مولداوی را برد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف سونر دمیرتاش دارنده یک برنز المپیک و دو برنز جهان از ترکیه رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۶ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای کسب سهمیه المپیک باید از سد سالکازانوف از اسلواکی بگذرد.

فرانک چامیزو دارنده مدال های برنز المپیک و ۲ طلا و یک نقره جهان از ایتالیا نیز در دور نخست ۱۰ بر ۳ پاتریک اولنسین از لهستان را از پیش رو برداشت. وی سپس حریف خود از اتریش را ۷ بر یک برد و راهی یک چهارم نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل مراد کورماگمدوف از مجارستان نیز ۲ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. چامیزو برای کسب سهمیه المپیک باید از سد توران بایراموف بگذرد.

تایمراز سالکازانوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از اسلواکی نیز ۶ بر صفر تسورکان از اوکراین را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم به مصاف کایروف از بلغارستان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

زلیم خان خادژیف فرانسوی نیز ۷ بر یک به میروسلاو کایروف بلغار باخت. توران بایراموف از آذربایجان نیز با شکست حریفان خود از سوییس و رومانی راهی نیمه نهایی شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم،‌ آرتور نایفانوف روس نیز در دور نخست ۱۰ بر صفر مقابل آندروسی از استونی به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد. وی سپس ۱۰ بر صفر حریف خود از لتونی را برد و در سومین مبارزه نیز مقابل دارن کوروگلیف کشتی‌گیر روس یونان را ۲ بر یک برد و راهی نیمه نهایی شد.

نایفونوف برای رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک باید از سد ولادیمیر گامکریلدزه از گرجستان عبور کند. دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن میان عثمان نورماگمدوف از آذربایجان و میخایلوف از اوکراین عبور کند.

اتفاق مهم این وزن شکست ۶ بر صفر بوریس ماکوئف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از اسلواکی مقابل کشتی گیر گرجستان بود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، علی خان جبرییل‌اف روس و دارنده مدال برنز جهان که در لحظات آخر و پس از جلوگیری از حضور عبدالرشید سعدالله یف چهره شاخص کشتی جهان از حضور در این رقابت ها به دلیل حمایت از جنگ اوکراین، به عنوان نماینده روسیه عازم این مسابقات شده است، در دور نخست مقابل بنجامین هونیس از ایتالیا با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید.

وی سپس حریف آلمانی را ۸ بر صفر برد و برای رسیدن به فینال و سهمیه المپیک باید از سد ایلیا آرچایا از اوکراین عبور کند. الکساند. هوشتین بلاروس و رادوسلاو بارران از لهستان دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن را برگزار می کنند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز خرامیانکو از بلاروس و کامیل تاماژ از لهستان برای کسب سهمیه المپیک در نیمه نهایی به مصاف هم می روند و آلن خوبولوف از بلغارستان مشویلدیشویلی از آذربایجان به برابر هم به میدان می روند.

258 258

دیدگاهتان را بنویسید