پنج شنبه های شهدایی| جامانده ای از قافله عشق که سبک‌بال به آسمان پر کشید/ از شکست حصر آبادان تا تحقق وصال یاران

حاج عبدالله عظیمی، جانباز ۷۰ درصد سال‌های حماسه و دفاع بود که در عملیات شکست حصر آبادان، شجاعانه جان فشانی نمود و پس از ۴۰ سال تحمل مرارت و رنج حاصل از جانبازی، در دوم فروردین سال جاری شکوهمندانه بر دستان مردم غیور خطه شهیدپرور کوار تشییع و بدرقه منزلگاه آسمانی گشت.

پنج شنبه های شهدایی| جامانده ای از قافله عشق که سبک‌بال به آسمان پر کشید/ از شکست حصر آبادان تا تحقق وصال یاران

به گزارش جشنواره کارآفرینی از شهرستان کوار، نسیمی از کوی کربلا وزید و جان آنان که خود را در معرض استشمام الطاف قدسی اش قرار دادند، فرا گرفت. جنگ بود و جبهه و شهادت و جراحت. دانشگاهی انسان ساز برپا شده بود. آوای لبیک یاران پیر خمین از جای جای این سرزمین به گوش می رسید. غیرت، به پا خواسته و شجاعت به معنای حقیقی کلمه پدیدار گشته بود. 

تو آهنگ جبهه کردی همان گونه که در روزهای پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب، فعال و نقش آفرین بودی.

بی شک هویزه و چزابه حماسه تو را بر لوح زرین تاریخ این مرز و بوم حکاکی نموده است. اما آبادان… استاد راوی هایم از حماسه ات در شکستن حصر آبادان برایم سخن ها گفته اند. حدیث شجاعتت در عملیاتی که با نام مقدس علی بن موسی الرضا(ع) گره خورد، تا ابد در دلم زنده باقی خواهد ماند. آن گاه که خط را تحویل نیروهای جایگزین دادید و رزمندگان محاصره و مستأصل شدند.

کسی زهره یاری رساندن به آنها را نداشت و وجود راننده را هراس فرا گرفته بود. تو مهمات، آب و غذا را پشت ماشین گذاشتی و با تاسی از مقتدایت اباالفضل العباس(ع)، به یاری رزمندگان شتافتی. آتش توپخانه می بارید.

به نزدیکی نیروهای خودی که رسیدی، خمپاره ای پاهایت را از تنت جدا نمود. بی باک بودی و خوشحال، چرا که رزمندگانی که عقب نشینی کرده بودند، مهمات را از پشت ماشین برداشتند و تانک های دشمن را ساقط نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید